Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie

Dni Korfantowa 2019

Utworzono dnia 13.08.2019
Czcionka:

W minioną sobotę i niedzielę 10-11 sierpnia 2019 r. odbyły się Dni Korfantowa. Tradycyjnie obchodom dni naszego miasta towarzyszyły Zawody Wędkarskie oraz Turniej Skata o Puchar Burmistrza. Tym razem w rywalizacji wędkarskiej najlepszy okazał się Janusz Paszkowski, natomiast zawody Skata wygrał Joachim Gibas. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Więcej informacji na ten temat znajduje się w osobnych artykułach na naszej stronie internetowej. Sportowe emocje nie opuszczały nas również pierwszego dnia wydarzenia, kiedy to uroczyste świętowanie rozpoczęliśmy Mistrzostwami Gminy Nordic Walking o Puchar Burmistrza Korfantowa. W zabawie udział wzięło kilka osób, które zostały nagrodzone pamiątkowym medalem oraz dyplomem. Pierwsza na mecie była Małgorzata Wiśniewska, która tym samym zdobyła główną nagrodę. Tego dnia na scenie zaprezentowały się zespoły wokalne prowadzone przy naszym Domu Kultury - Włodarzanki oraz Ścinawskie Koniczynki. Następnie wszystkich do zabawy zachęciła grupa Jambo Africa z przebojamy Bony M i Afric Simon, a zabawę taneczną zagrał zespół Sport Brothers.

W niedzielę świętowanie rozpoczęło się prezentacją solistów Studia Piosenki z Ścinawy Nyskiej oraz Korfantowa, a także muzyków z Studia Gry na Instrumentach. Tuż po młodych wykonawcach publiczność miała okazję posłuchać znanych pieśni i piosenek w wykonaniu pozostałych naszych zespołów wokalnych - Kwiatu Lotosu oraz Echa Korfantowa.  Niewątpliwą gwiazdą dnia okazał się kabaret JURKI, który rozbawił zebranych biesiadników. Wieczorem do tańca zachęcały włoskie przeboje w wykonaniu zespołu Canta Italia, a zabawę taneczną zagrała formacja Ana Band. Tuż przed zabawą tradycyjnie zaprosiliśmy widzów do obejrzenia pokazu sztucznych ogni, które rozbłysły nad miastem dla upamiętnienia tegorocznego święta.

Ponadto wiele atrakcji czekało również na najmłodszych. Przed dwa dni wszystkie dzieci mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanych urządzeń zabawowych, a w  niedzielę wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych dla nich przez animatorów w specjalnie utworzonej ku temu strefie dziecka. Maluchy mogły m.in. malować farbami czy budować domki z klocków. A gdy znudziły już je zabawy mogły pomalować sobie buzie lub zapleść kolorowe warkoczyki we włosach.  

Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału również w innych naszych wydarzeniach.

kilka zdjęć z wydarzenia

Utworzono dnia 13.08.2019, 12:58

Kilka zdjeć z wydarzenia oraz film z występu zespołu Echo Korfantowa: https://www.youtube.com/watch?v=-XgQMzaASjk

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 59

W poprzednim tygodniu: 71

W tym miesiącu: 109

W poprzednim miesiącu: 226

Wszystkich: 31206