Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie

Ferie zimowe za nami

Utworzono dnia 01.02.2024
Czcionka:

Czas ferii w naszym Domu Kultury szybko dobiegł końca. Podczas tegorocznych spotkań z dziećmi odbyło się wiele ciekawych zajęć i warsztatów.

Podczas warsztatów czytelniczo-plastycznych dzieci poznały ptaki, które zimują w naszym kraju. Gile zasługują na szczególną uwagę, dlatego też przyjrzały im się bliżej. Dowiedziały się, jak wyglądają, skąd pochodzą, czym się żywią, jak zdobywają pożywienia, a także jak sobie radzą zimą.  Podczas spotkania powstały również przecudne, kolorowe rysunki z wizerunkiem tych małych ptaków.

Następnie odbyły się warsztaty szycia, podczas których powstawały wspaniałe prace. Najpierw dzieci musiały z pomocą naszych instruktorów uszyć serduszka, a następnie wypełnić je watoliną. Było to dość trudne zadanie, bo niektóre dzieci miały pierwszy raz styczność z igłą, mimo to świetnie sobie poradziły. Efektem ciężkiej pracy były wspaniałe serduszka, które podarowały najbliższym.

Podczas tegorocznych zajęć nie zabrakło warsztatów kulinarnych, na których dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki oraz piekły różne smakołyki na słono i słodko. Kreatywność i duża wyobraźnia małych kucharzy widoczna była w przygotowanych potrawach. Oczywiście na koniec warsztatów wszystko w błyskawicznym tempie zniknęło z talerzy.  

W tym roku dzieci wzięły udział również w warsztatach majsterkowania. Warsztaty karmnikowe to niecodzienna okazja do tego by poznać bliżej przyrodę. Dzieci miały za zadanie pomalować oraz złożyć karmnik z przygotowanych elementów. Nie było to wcale łatwe, ale poradziły sobie z tym zadaniem wyśmienicie. W efekcie powstały śliczne karmiki, które zawisły na drzewach w przydomowych ogrodach i parku. Przy okazji dzieci dowiedzialy się nieco więcej o otaczajacej nas przyrpdzie.

Dzieci udały się także z wizytą do biblioteki miejskiej, gdzie poznały zasady poruszania się po budynku a także wypożyczeń książek czy skorzystania z czytelni. Najciekawsze dla tej grupy wiekowej okazały się liczne bajki, legendy i baśnie zgromadzone w oddziale dla dzieci.

W czasie ferii zawitała do nas także grupa teatralna Kokon z Krakowa z spektaklem dla dzieci pt. ,,Zimowa opowieść’’.  Na spektakl zaproszone zostały wszystkie dzieci z naszej gminy.

Punktem kulminacyjnym ferii był natomiast Bal Przebierańców, na którym zjawiły się różne księżniczki, motylki, elfy, czirliderki oraz inne postaci z bajek. Podczas balu odbywały się różne zabawy oraz konkursy, w których wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli. Oczywiście jak na bal przystało nie zabrakło balonów i trąbek oraz pysznego poczęstunku.

Ferie to nie tylko warsztaty ale również wyjazdy na wycieczki. W tym roku gościliśmy w Bajce Pana Kleksa w Katowicach, gdzie dzieci miały cztery godziny wspaniałej zabawy oraz warsztaty chemiczne z Panem Kleksem. Był to czas intensywnego i kreatywnego poznawania i korzystania ze wszystkich atrakcji oferowanych w bajce. Następnym punktem wycieczkowym było Opole, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach zdobienia pierników. Podczas dwugodzinnego spotkania milusińscy poznali różne techniki lukrowania i zdobienia pierników. Nie zabrakło również podjadania słodkości. Po warsztatach dzieci odwiedziły papugarnię, gdzie miały okazję poznać różne gatunki papug. Podczas obcowania z ptakami, miały możliwość ich nakarmienia oraz trzymania na rękach. Ostatnim wyjazdem był wyjazd do Aquaparku w Brzegu, który zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem wśród dzieci.

 

W naszej fili natomiast w Ścinawie Nyskiej podczas pierwszego dnia ferii odbywały się zajęcia dla dzieci (o czym pisaliśmy w osobnym artykule), a w drugim tygodniu do wspólnego spędzenia czasu zaprosiliśmy młodzież. Młodzież z chęcią wzięła udział w wieczorze filmowym gdzie nie zabrakło popcornu i dobrej zabawy. Młodzi ludzie uczestniczyli także w warsztatach wyrobu pizzy, podczas których sami przygotowali ciasto od podstaw, a z przygotowanego wcześniej sosu i pozostałych składników wykonali swoją fantazyjną pizzę. Było smacznie i pomysłowo.

Dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę oraz gorąco zapraszamy na kolejne ferie za rok.

 

 

galeria zdjęć z wydarzenia

Utworzono dnia 01.02.2024, 12:29

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 216

W tym miesiącu: 440

W poprzednim miesiącu: 339

Wszystkich: 50567