Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie

Koło Gospodyń Wiejskich w Puszynie w KudowieZdroju

Utworzono dnia 05.07.2021
Czcionka:

W sobotę 3 lipca 2021 roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Puszynie promowały naszą gminę w Kudowie Zdroju, gdzie odbywał się Festiwal Pstrąga. W pięknej scenerii Parku Zdrojowego, gospodynie z Puszyny, ubrane w tradycyjne regionalne stroje Śląska Opolskiego, zaprezentowały swoje kulinarne wyroby. Tematem przewodnim wydarzenia był pstrąg w przeróżnych odsłonach. Dlatego też wśród serwowanych przez panie potrawach prym wiodła właśnie ta ryba. Odwiedzający stoisko mogli skosztować gołąbków z pstrągiem oraz pierogów z farszem rybno-warzywnym, gdzie również królował pstrąg. Oprócz tego na stole naszego Koła Gospodyń Wiejskich znalazły się również tradycyjne ruskie pierogi, gołąbki z mięsem, chleb ze smalcem, domowe ogórki kiszone oraz swojskie ciasto podane z aromatyczną kawą. Z relacji świadków wynika, że wszystkie potrawy były niezwykle smaczne, na dowód czego z wielu przygotowanych porcji pozostały jedynie okruchy. Oprócz kulinarnych popisów, gospodynie trzykrotnie gościły również na scenie, uświetniając wydarzenie swoimi występami wokalnymi. Nie zabrakło gromkich braw i wspaniałej atmosfery.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia dla naszych krajanek był niewątpliwie pokaz przygotowania potrawy z pstrąga, w którym zaprezentowały się na scenie. Było to dla pań niewątpliwie sporym wyzwaniem, gotować przy tak licznej publiczności. Podczas pokazu zręcznie wyczarowywały wręcz smażone dzwonki pstrąga w otoczeniu gotowanych w mundurkach plastrów ziemniaków, które zaserwowały z surówką z roszponki w słodko-kwaśnym wydaniu oraz sosem śmietanowo musztardowym z nutką miodu i czosnku. Potrawę wzbogaciły o dekorację z kopru oraz kwiatów cukinii i czarnej malwy. Oprócz Koła Gospodyń Wiejskich z Puszyny, w ten sposób na scenie zaprezentowały się również panie z Jugowa, których roladki z pstrąga z papryką oraz surówkę z kapusty wyglądały równie apetycznie. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie publiczności, która musiała obejść się smakiem, gdyż ze względu na aktualne wytyczne związane z pandemią, dania nie były kosztowane. Z tych samych powodów odstąpiono również od konkursu kulinarnego. Organizatorzy wydarzenia prócz kulinarnych emocji, uczestnikom festynu zapewnili także inne atrakcje, m.in. pokaz baniek mydlanych, różnego rodzaju konkursy i quizy z nagrodami oraz koncerty. Po tak długim i emocjonującym dniu panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Puszynie zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu bogatsze o nowe doświadczenie.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 58

W poprzednim tygodniu: 92

W tym miesiącu: 311

W poprzednim miesiącu: 847

Wszystkich: 37042