Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie

Medale lekkoatletów LUKS MGOKSiR Korfantów

Utworzono dnia 14.06.2021
Czcionka:

Podobnie jak we wszystkich dziedzinach życia, tak i w sporcie pandemia wprowadziła wiele zamieszania, ale powoli sytuacja stabilizuje się i większość zaplanowanych imprez sportowych na których startować będą Lekkoatleci z Korfantowa z małym opóźnieniem ale jednak odbędzie się. Największym wydarzeniem sportowym roku będą Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie do których przygotowuje się Barbara Bieganowska-Zając. Nasza multimedalistka 10 czerwca tego roku na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy zdobyła złoty medal w biegu na 1500 m podczas Mistrzostw Świata JPC w lekkiej atletyce. Tydzień wcześniej również w Bydgoszczy zdobyła wicemistrzostwo Europy w biegu na 1500m przegrywając o milimetry na finiszu z zawodniczką z Ukrainy. Obecnie wszystkie plany podporządkowane są Igrzyskom w Tokio na których Basia walczyć będzie o kolejny medal w biegu na 1500m. W miesiącu czerwcu odbyły się również Mistrzostwa Polski LZS w lekkiej atletyce, na których to z dobrej strony pokazali się lekkoatleci z Korfantowa. Wprawdzie medalu nie zdobyli ale jak to się w sporcie mówi niemalże otarli się o podium. W kategorii juniorów młodszych Kacper Szóstka zajął 5 miejsce rzucając młotem ponad 54 metry. Na takim samym miejscu w kategorii juniorów starszych zawody w rzucie młotem ukończył Michael Rogożyński a tuż za nim na miejscu 6 Julian Ludwig. Na miejscu 9 w konkursie rzutu młotem uplasował się Sebastian Dyl. Ponadto w trójskoku Ania Koszyk zajęła miejsce 11, a Kasia Dyl w rzucie młotem miejsce 17. W ostatnią sobotę maja w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w LA. Medale złote zdobyli - Katarzyna Dyl- rzut młotem, Julian Ludwig i Kacper Szóstka rzut młotem. Medale srebrne - Anna Koszyk w trójskoku, Magda Buczkowska w rzucie młotem i Michael Rogożyński w rzucie młotem. Medale brązowe- Barbara Huzar w rzucie dyskiem i Sebastian Dyl w rzucie młotem. Rosną również następcy Barbary Bieganowskiej-Zając. Na zawodach wojewódzkich w grupie wiekowej 12-14 lat medale zdobyli Maja Stolarczyk w pchnięciu kulą, Krzysztof Olsza w skoku wzwyż i skoku w dal, oraz Jakub Pejas w pchnięciu kulą.