Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie

Spotkanie autorskie Anny Tlałki

Utworzono dnia 28.08.2021
Czcionka:

Piątkowy, dżdżysty wieczór 27 sierpnia 2021 r. nastrajał melancholią. Stworzył jednak doskonałą atmosferę do czytania wierszy, a z każdym kolejnym wersem płynącym z ust poetki na pochmurnym niebie jaśniały promienie słońca, przedzierające się zza ciężkich deszczowych chmur. Choć piątkowe spotkanie autorskie planowane było już od kilku miesięcy, na spotkanie z panią Anną Tlałką musieliśmy troszeczkę poczekać. Z pewnością było warto.

Anna Tlałka, jest mieszkanką Korfantowa, żoną, matką, nauczycielką oraz poetką w pełni słowa tego znaczeniu. Publikowała w antologiach i prasie literackiej: sZaFa, Śląsk, Kozirynek, Wyspa, Gazeta kulturalna, Migotania, Okolica Poetów. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich. Należy do Ogólnopolskiej Grupy Literycznej na Krechę powołanej przez Łucję Dudzińską oraz Grupy Contemporary World Literature Masuda Uzzamana. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (oddział śląski), w trakcie swojej poetyckiej drogi wydała takie tomy poezji, jak: „Proscenium” (Pokłosie OKL, Krajobrazy słowa”, 2013), „Kobieta raz i dwa i” (Miniatura Kraków, 2014), „Odsłanianie światła” (FONT, Poznań, 2018) oraz „Po-ranne ptaki” (FONT, Poznań, 2021), którego wydanie pod patronatem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich współfinansowane zostało z środków budżetu Gminy Korfantów. Właśnie promocja tego najnowszego tomiku poezji miała miejsce w trakcie spotkania.

Wieczór poezji, który zorganizowany został przez pracownice Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korfantowie rozpoczął pan Janusz Wójcik – Burmistrz Korfantowa, kierując kilka ciepłych słów w stronę autorki, jak i zebranej publiczności. W trakcie spotkania poezji czytanej towarzyszyła poezja śpiewana w wykonaniu Bogusławy Huzar, również mieszkanki Korfantowa, której pasją jest śpiew i muzyka. Podczas tego wieczoru uczestnicy spotkania mieli też możliwość wysłuchania kilku utworów wykonanych przez Błażeja Brzezinę, młodego, dobrze zapowiadającego się saksofonistę, także mieszkańca naszego miasta.  Całość sprawiła, że spotkanie upłynęło w przemiłej atmosferze, pełnej zadumy, kontemplacji, wzruszeń, ale i radości. Nie zabrakło kwiatów i podziękowań, a przede wszystkim gromkich braw, którymi nagrodzeni zostali bohaterowie wydarzenia. Pani Ani życzymy dalszej, wspaniałej podróży w głąb świata poezji. Wszystkiego najlepszego życzymy także pani Bogusi i Błażejowi, których pasje i zaangażowanie w budowę lokalnej kultury są dla nas równie cenne.  

kilka zdjęć z wydarzenia

Utworzono dnia 28.08.2021, 13:40

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 55

W poprzednim tygodniu: 92

W tym miesiącu: 308

W poprzednim miesiącu: 847

Wszystkich: 37039