Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie

Zawodnicy z Korfantowa zdominowali bieg w Kędzierzynie Koźlu

Utworzono dnia 18.12.2017
Czcionka:

Blisko 350 biegaczy z całej Polski stanęło na starcie VI Charytatywnego Biegu Mikołajkowego w Kędzierzynie Koźlu, który odbył się 9 grudnia 2017 r. W gronie zawodników, którzy mieli do pokonania 10 km na trudnej technicznie trasie nie zabrakło zawodników z Korfantowa, którzy wygrali wszystko co było do wygrania. W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Barbara Niewiedział  z nowym rekordem życiowym 35,28 min pokonując drugą na mecie Danutę Piskorowską  z Wrocławia o prawie 4 minuty. Z kolei wśród panów zwyciężył z czasem 33,47 nasz zawodnik Marcel Chodura przed faworytem gospodarzy Jackiem Sobasem 33,54. Piąty linie mety przebiegł Paweł Krawczuk z Korfantowa z czasem 34,51, będąc równocześnie najlepszym w swojej kategorii wiekowej. Były to udane zawody także dla naszych juniorów: Dawida Platy, który z czasem 39,13 zajął miejsce 28 i Jakuba Pierzyny, który z czasem 40,57 na metę przybiegł 32. Zdecydowanie zwycięstwo odnieśliśmy także w klasyfikacji drużynowej przed Zdzieszowicami i Kędzierzynem Koźlem, wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.