Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie

Zespoły wokalne

Czcionka:

zespół wokalny Echo Korfantowa działający przy MDK w Korfantowie

Zespół Echo Korfantowa, którzy tworzą emeryci i renciści z gminy Korfantów, powstał w 2001 r. przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie. Założycielką zespołu była Maria Piechnik. Obecnie grupą opiekuje się Danuta Rosek. Zespół bierze czynny udział w wielu imprezach organizowanych przez M-GOKSiR w Korfantowie, prezentuje się także podczas różnych przeglądów i festiwali m.in. podczas festiwalu folklorystycznego w Gogolinie, Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Olszance, Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych w Opolu i wiele innych. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni i przyśpiewki biesiadne, kolędy, pieśni patriotyczne i inne. Zespół był parokrotnie wyróżniany za całokształt swej działalności. Opiekunem muzycznym zespołu jest Zbigniew Herman.

 

zespół wokalny Koła Gospodyń Wiejskich z Puszyny "Kwiat Lotosu"

Zespół powstał w 2008 r. z inicjatywy Pani Danuty Kmiecik obecnego opiekuna grupy. Pieczę nad formacją objął Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie. Repertuar grupy jest bardzo bogaty i różnorodny, gdyż znajdują się w nim zarówno pieśni biesiadne, okolicznościowe, jak i religijne czy patriotyczne. "Kwiat Lotosu" koncertował na wielu scenach Opolszczyzny, a także poza granicami naszego kraju głównie w Czechach, godnie reprezentując gminę Korfantów na wielu przeglądach i festiwalach artystycznych. Opiekunem muzycznym zespołu jest Zbigniew Herman.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Marzec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny